Co děti v MŠ potřebují?

Oblečení ve třídě:
  •    Bačkory s pevnou patou, zdravotně nezávadné
  •    V šatně vždy dostatek náhradního oblečení. Minimálně 1x kompletní náhradní oblečení a spodního prádla raději více kusů
  •    Do třídy nejsou potřebné punčocháčky s tepláčky. Ideální jsou ponožky a tepláky, legíny. Potřebujeme cvičit plošku a klenbu nohy a to se cvičí naboso-punčocháče kloužou

Oblečení na odpočinek: pyžamko, případně i spací tenké ponožky, dle potřeby dítěte.

Pobyt venku - zima: nepromokavé oblečení přiměřené počasí, teplejší nepromokavou obuv, čepici, šálu. Rukavice prosíme připevnit na gumu a provléct rukávy.

Pobyt venku – jaro + podzim: pohodlné sportovní oblečení přiměřené aktuálnímu počasí, pláštěnku,  holinky, tenisky na suchý zip, kšiltovku nebo klobouček, v horkých dnech nezapomeňte na tričko, kraťasy, sluneční brýle a namazat dítě opalovacím krémem, případně ho přibalit s sebou.

Všechny věci i obuv by měly být označené nebo podepsané.

Svým dětem při nástupu do školky  pomůžete tím,  že jim dáte takové oblečení, které z větší části zvládnout samostatně oblékat a zároveň nebudou mít strach si je ušpinit.